Londra Gazete

NEWS IN ENGLISH

Spor haberleri

veteranlar

London Turkish Masters Antalya yolcusu

LTM Barnet Sundey League Veteran’s Ligi’nde ilk haftadan beri liderlik koltuğunu rakiplerine kaptırmayan ve şampiyonluk hedefine kilitlenen London Turkish Masters, Antalya’ya gitme hazırlığı yapıyor.

 • Londra_Spor-trabzon1

  Trabzonspor’da dinlenmek yok

  Birinci lige çıkmayı garantileyen ve Trabzonspor şampiyonluk hesapları yapmaya devam ediyor.

 • Londra_Spor-mtg4

  Diyarbakır Play Off’u garantiledi

  Diyarbakır, Digiturk Birinci Ligi’ne direk olarak çıkan ilk iki sırada yer alamayan takımların karşılaşacağı play offlarda mücadele edecek üçüncü takım olmayı garantiledi.

 • Londra_Sayfa35DSC_0274

  Veteranlar’da heyecan sürüyor

  Veteranlar Ligi’ne pazartesi akşamı oynanan maçlarla devam edildi.

Yazarlar

ismail kemal

Toprakları kanlı Yemen

“Anlı Yemen, şanlı Yemen. Toprakları kanlı Yemen.” Bizim için Yemen buruk türkülerdir, ağıtlardır. Anaların “Giden gelmiyor. Acep nedendir?” diye sorduğu, “Gitme Yemen’e, Yemen’e”, “Yemen bizim neyimize?” diye haykırdığı, imparatorluk topraklarını savunurken binlerce Mehmetçiğin şehit düştüğü, çöllerde kefensiz yattığı yerdir. Acılarla dolu, hüzünlü bir geçmiştir

 • ismail kemal

  Bir yıl sonra Kırım

  16 Mart 2014’te Kırım’da bir referendum gerçekleştirilmişti. Rus askeri gücü gölgesinde gerçekleştirilen ve dünyanın tanımadığı bu referandumdan yüzde 96 ile Rusya’ya bağlanma kararı çıkmıştı.

 • ismail kemal

  İnternete bakış

  Gelişmekte olan ülkelerde insanlar interneti hangi amaçla kullanıyorlar? Bu konuda sosyal medya birinci sırada yer alıyor

Magazin

Kültür sanat

Televizyon

 • kocankadarkonus

  Kocan Kadar Konuş eylül ayında

  Kocan Kadar Konuş adlı kitaptan uyarlanan filminin Berlin galasına katılan Murat Yıldırım, yeni dizisinde birlikte rol alacağı Meryem Uzerli ile de bir araya geldi.

 • diziihracat

  “Dizi ihracatı 350 milyon doları aşacak”

  Gösterildiği ülkelerde yüksek izlenme oranlarını yakalayan Türk dizilerinde ihracatın 2015 yılında 350 milyon dolar barajını aşması bekleniyor. Dizi ihracatçısı Can Okan: “Bu sene dizi ihracatının 350-375 milyon dolar civarında gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.

Londra Gazete Ltd
177 Green Lanes
Palmers Green
London
N13 4UR

Tel: +44 (20) 8889 5025 news@londragazete.com