Londra Gazete

NEWS IN ENGLISH

Spor haberleri

 • Londra_Spor-koture4

  Kötüre, Gaziantep karşısında zorlandı: 2-1

  Digitürk 1. Ligi’nde şampiyonluk mücadelesine üçüncü sıradan devam eden Kötüre geçtiğimiz hafta sonu Pymmes Park’da Gaziantep’le karşı karşıya geldi.

 • Londra_Spor-Londra_Spor-Yenibogazici

  Yeniboğaziçi kupayı Omonia’ya kaptırdı

  LFA London Trophy Cup finalinde Omonia ile karşı karşıya gelen Yeniboğaziçi aldığı 4-1’lik mağlubiyet sonucu kupayı rakibine kaptırdı.

 • Londra_Spor-trabzon1

  Finalin adı konuldu: Trabzon-MTG

  İkinci Lig’de şampiyonluk için amansız bir mücadele sergileyen iki takımın İkinci Lig Kupası’nda final oynamak için mücadele ettikleri karşılaşmanın galibi Trabzonspor oldu. Trabzon, Fenerbahçe’yi 3-2’lik skorla yenip finale adını yazdırdı.

Yazarlar

 • ismail kemal

  Toprakları kanlı Yemen

  “Anlı Yemen, şanlı Yemen. Toprakları kanlı Yemen.” Bizim için Yemen buruk türkülerdir, ağıtlardır. Anaların “Giden gelmiyor. Acep nedendir?” diye sorduğu, “Gitme Yemen’e, Yemen’e”, “Yemen bizim neyimize?” diye haykırdığı, imparatorluk topraklarını savunurken binlerce Mehmetçiğin şehit düştüğü, çöllerde kefensiz yattığı yerdir. Acılarla dolu, hüzünlü bir geçmiştir

 • ismail kemal

  Bir yıl sonra Kırım

  16 Mart 2014’te Kırım’da bir referendum gerçekleştirilmişti. Rus askeri gücü gölgesinde gerçekleştirilen ve dünyanın tanımadığı bu referandumdan yüzde 96 ile Rusya’ya bağlanma kararı çıkmıştı.

Magazin

Kültür sanat

Televizyon

 • kocankadarkonus

  Kocan Kadar Konuş eylül ayında

  Kocan Kadar Konuş adlı kitaptan uyarlanan filminin Berlin galasına katılan Murat Yıldırım, yeni dizisinde birlikte rol alacağı Meryem Uzerli ile de bir araya geldi.

 • diziihracat

  “Dizi ihracatı 350 milyon doları aşacak”

  Gösterildiği ülkelerde yüksek izlenme oranlarını yakalayan Türk dizilerinde ihracatın 2015 yılında 350 milyon dolar barajını aşması bekleniyor. Dizi ihracatçısı Can Okan: “Bu sene dizi ihracatının 350-375 milyon dolar civarında gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.

Londra Gazete Ltd
177 Green Lanes
Palmers Green
London
N13 4UR

Tel: +44 (20) 8889 5025 news@londragazete.com